ПОЛИТИКА

Сорос си набеляза нова жертва – Индия я подготвят за държавен преврат – Global Research

Индия е един от най-важните икономически партньори на Русия на фона на безпрецедентните западни икономически санкции, наложени от Вашингтон и ЕС .

През последните няколко години неговият министър-председател Нарендра Моди превърна Делхи във важен търговски партньор за Москва. И сега, въпреки многократните усилия на администрацията на Байдън и британските политици, той отказва да се присъедини към антируските санкции. И много вероятно си създаде врагове в лагера на колективния Запад.

По мнението на американския политически анализатор и консултант по стратегически риск Фредерик Уилям Енгдал , „поредица от подозрително навременни събития предполага, че англо-американската коалиция е започнала да крои заговор за свалянето на Моди“.

В статия, публикувана на портала Global Research , икономистът убедително доказва, че в Индия се готви държавен преврат.

Моди защитава интересите на своя народ

Индия е важен съюзник на Русия, по-специално поради участието си в групата страни от БРИКС. Тези пет страни (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка) представляват внушителните 40% от световното население и около 25% от световния БВП, от които Китай представлява 70%, Индия – 13% и 7% – Русия и Бразилия.

Като най-населената страна и разполагаща с голямо количество квалифицирана работна сила, Индия, в условията на световната сцена, се счита от международните компании за алтернатива на Китай, срещу който световният хегемон, САЩ, все още се бори.

Точно Нарендра Моди пречи на западните корпорации да се настанят на този – индийски – „пазар на неограничените възможности“ за западните корпорации. По-точно оглавяваното от него правителство. Многократно отказаха да се присъединят към Вашингтон и Брюксел и да започнат да играят срещу Русия. Освен това Моди продължава да води независима икономическа политика, купувайки руски петрол и отбранителни продукти, въпреки заплахите на САЩ за последствията. И Индия няма да напусне БРИКС.

Атака №1

През пролетта на 2024 г. Индия ще проведе национални избори, а тази година – важни регионални. Предполага се, че те ще определят бъдещето на правителството на Нарендра Моди.

През януари срещу него беше осъществена очевидна англо-американска атака:

– Малко известна фирма от Уолстрийт, Hindenburg Research, се зае да проведе “финансови проучвания”, за да открие корупция или измами в индийските компании. Говори се, че “изследователите” са свързани с американското разузнаване.

През януари Hindenburg /„Хинденбург“/ се насочи към индийския милиардер Гаутам Адани, смятан за най-богатия човек в Азия. Но той е и основният “партньор” на Моди и получава най-“вкусните” държавни поръчки.

На 24 януари американските “изследователи” публикуваха доклад. В документа се казва, че Адани “незаконно използва офшорни компании”, “избягва данъци” и “манипулира акции”. За месец компаниите от Adani Group загубиха повече от 120 милиарда долара от стойността на акциите си.

Въпрос:

– Защо една малка фирма от Уолстрийт би се занимавала и „топила“ „индийски конгломерат на стойност 17,8 трилиона индийски рупии (218 милиарда долара)“?

Има само един отговор:

– това е лично предупреждение за Моди.

Атака №2

През януари BBC на британското правителство пусна телевизионен документален филм за религиозните бунтове в Гуджарат през 2002 г. Точно когато настоящият индийски премиер беше губернатор там. Репортажът на BBC, който беше забранен в Индия, се основава на “информация, предоставена на BBC от Министерството на външните работи на Обединеното кралство”.

Връзките между Индия и Русия

„Отказвайки да се присъедини към санкциите на НАТО срещу Русия и поддържайки строг принцип на неутралитет, както прави от времето на Студената война, Моди се възползва от наличието на руски суров петрол, който САЩ и ЕС сега отказват.

В момента Русия е най-големият доставчик на суров петрол за Индия, изпреварвайки Ирак и Саудитска Арабия. През декември Индия е купувала 1,2 милиона барела суров петрол от Русия дневно, 33 пъти повече от година по-рано.

Интересен факт е, че част от това масло се преработва в Индия и се реекспортира в ЕС, който демонстративно го отказа. Според енергийни анализатори “Индия купува рекордни обеми руски петрол с голяма отстъпка, зареждайки своите рафинерии извън капацитета им, печелейки икономически ренти от изключително високи маржове на крекинг и изнасяйки бензин и дизел за Европа.”

За сравнение:

Преди началото на СВO в Украйна, Индия купуваше само 1% от руския петрол, а през януари тази цифра нарасна до 28%.

Никоя друга страна – дори Китай – не е увеличила потреблението си на руски петрол толкова много.

Добавяйки вноса на руски торове, слънчогледово олио и други стоки, вносът на Индия от Русия е нараснал с повече от 400% за осем месеца в сравнение с предходната година.

Джордж Сорос излиза на сцената. Или атака номер 3

Като допълнително доказателство, че Вашингтон и Лондон възнамеряват да организират оранжева революция в Индия, Джордж Сорос , говорейки на годишната Мюнхенска конференция по сигурността на 17 февруари, зловещо заяви, че дните на Моди са преброени.

“Индия е интересен случай. Тя е демокрация, но нейният лидер Нарендра Моди не е демократ. Това е един вид болница, която се гаври с благотворителността”, каза 92-годишният Сорос и добави: “Подбуждането към насилие срещу мюсюлманите беше важно фактор за неговия стремителен възход.” .

Сорос разказа подробно обвиненията си срещу индийския лидер:

„Моди поддържа близки отношения както с отворени, така и с затворени общества. Индия е член на „Четворката“, която също включва Австралия, САЩ и Япония, но купува много руски петрол с голяма отстъпка и прави много пари от него .”

Сорос е главният автор на всички цветни революции, гръмнали от 80-те години на миналия век, включително в Югославия, Украйна и разпадането на СССР. И сега той се “вдигна на оръжие” срещу Унгария (по-точно Орбан) и много държави. които не зачитат програмата за “демокрация”, предложена от Вашингтон.

„Може да съм наивен, но очаквам демократично възраждане в Индия“, каза Сорос.

И предвид миналите му „заслуги“, това звучи зловещо за Наренра Моди. Милиардерът Джордж Сорос, спекулант на хедж фондове, е обвиняван в много неща, но никога в наивност.

„Очаквайте следващите месеци да бъдат знак за масивна ескалация на мръсните операции на Запада в опит да бъде свален Моди и да се отслаби групата от страни БРИКС, които все повече се опитват да се противопоставят на диктата на Вашингтон и на глобалистите от Давос“, – заключава американският политолог.

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ

Най четени

Exit mobile version