Свържете се с нас

КОСМОС

Материята не е единствената среда. Може ли съзнанието да формира реалност?





„Щом науката започне да изучава нефизически явления, за едно десетилетие тя ще постигне по-голям напредък, отколкото през всички предишни векове от съществуването й.“ − Никола Тесла

Група от международно признати учени

се събраха, за да подчертаят значението на факта, че материята не е единствената ни реалност. За щастие някои учени изучават не само материалната реалност, но и нефизическите системи.

В засекретени институти те изследват ролята на съзнанието при оформянето на природата на физическата реалност.
Голяма част от постиженията им са доразработени и изследвани от специалните служби на СССР и САЩ.

Д-р Гари Шварц, професор по психология, медицина, неврология, психиатрия и хирургия, д-р Марио Беаурегард и д-р Лиза Милър проучват въпроса и правят извод:

Научните методи,

основаващи се на материалистичната философия, са изключително успешни в осигуряването на по-голям контрол на знанието.

В края на деветнадесети век физиците откриват емпирични феномени, които не могат да бъдат обяснени от класическата физика.

Това доведе до развитието, през 20-те и началото на 30-те години, на революционен нов клон на физиката, наречен квантова механика. В разработките се включват лаборатории и институти финансирани по секретни пътища. Откритието е революционно.

Квантовата механика оспори материалните основи на света

Тя показа, че атомите и субатомните частици не са наистина твърди обекти. Те не съществуват със сигурност на определени места от пространството и в определено време.

Това сочи, че физическият свят вече не е основният или единственият компонент на реалността и не може да бъде напълно разбран без да се споменава съзнанието.

Изследванията на „пси-явленията“

показват, че понякога можем да получим смислена информация без да използваме обикновени сетива.

Съзнанието може да гради реалности. Изследванията показват, че можем да окажем психическо въздействие на разстояние върху физически устройства и живи организми включително на други хора.

Надарени медиуми понякога могат да получат много точна информация за починалия индивид. Това подкрепя заключението, че съзнанието може да съществува отделно от мозъка.

Но има дълбока взаимосвързаност

между съзннанието и физическия свят. Съзнанието може да повлияе на състоянието на физическия свят.

Умовете са очевидно свободни и могат да се обединят по начини, които предполагат едно общо Съзнание. То от своя страна включва всички индивидуални, отделни съзнания.

Преходът от материалистическа към пост-материалистическа наука е жизненоважен за пътя на човешката цивилизация.

Той може да е по-важен дори от прехода от геоцентризъм към хелиоцентризъм.
Никола Тесла ни завеща знания, които не само ще променят нас. Но и света на нематериалното разбиране за могъщите възможности на съзнанието.







КОСМОС

Учени обясниха как Мойсей е разделил Червено море





Библейската притча може да се окаже действителен природен феномен

В една зашеметяваща среща между вяра и научни изследвания, проведено от Школата по биологични науки на Университета в Лестър, се предполага, че редица природни явления може да обяснят събитието от Библията, в което Моисей разделя Червено море.

Този епизод, както е описан в свещената книга, показва израилтяните, бягащи от египетските преследватели, като водите се разделят, за да ги спасят. Въпреки това, научното изследване, проведено от Ребека Гарат и Рикеш Кунверджи, публикувано в Journal of Interdisciplinary Topics, предлага хипотеза, че това събитие

може да се обясни с природни явления, а не със свръхестествено чудо.

Студентите представят четири възможни природни феномена, които биха могли да доведат до разделянето на водите:

Това са отрицателни вълни, източни ветрове, приливни вълни и вълни на Росби. Те обсъждат концепцията за „затихване на вятъра“ – явление, при което силен и постоянен вятър намалява нивата на водата в определени зони и в същото време довежда до натрупване на вода в посока на вятъра. Такива затихвания на вятъра са документирани и са се случвали, включително в делтата на река Нил през XIX век,

когато силен вятър измества метър и половина вода и разкрива сушата.

Според изследователите, скоростта на вятъра трябва да бъде „съществена“, за да задържи водата разделена за продължителен период от време. Втората възможност е, че по-силни приливи и отливи, съчетани със силни ветрове, могат да намалят нивата на водата до такава степен, че създадат изсушаваща зона, която позволява на израилтяните да преминат.

Друго предложение за обяснение е приливният резонанс, който може да доведе до изключително ниски приливи и да разкрие морското дъно.

Мнозина смятат, че Суецкият залив е подходящо място за преминаване на Моисей, тъй като е известен със своите големи приливи и отливи.

Освен това, вълните на Росби естествено се срещат във въртящи се течения и се появяват в океани и морета благодарение на въртенето на Земята.

„Те довеждат до повишен прилив в областта“, твърдят изследователите. „Тези вълни пренасят огромни количества вода, което означава, че събитие в Червено море би могло да предизвика значително увеличение на приливите и след това изсушаване, оставяйки нулева вода, през която израилтяните да преминат.“

Целта на статията не е да опроверга библейския разказ, а по-скоро да проучи научно вероятни събития, които биха могли да доведат до подобен сценарий. Изследователите подчертават, че шансът за това събитие да се случи не е нулев, но изисква „перфектни“ условия.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?







Продължи да четеш

КОСМОС

Изкуственият интелект може да е новата атомна бомба





Трябва да има гаранции, че правата и свободите се уважават, убедени са юристите

Колко застрашени са човешките права от изкуствения интелект? Ще повтори ли човечеството грешките със социалните мрежи? Има ли сфери от живота, в които изкуственият интелект (ИИ, AI от английски) не трябва да бъде допускан? Има ли опасност ИИ да ни завладее и как да бъде намерена точната му регулация?

Това са въпроси, които все по-често ще си задаваме, докато ИИ навлиза все по-дълбоко в живота ни.

В момента Европейският съюз работи по първата си регламентация на ИИ. Законът за ИИ трябва да го регулира въз основа на способността му да причинява вреда.

Преди година редица организации от цял свят, включително Българският център за нестопанско право, се обърнаха към европейските институции със становище за пропуските в първоначалния вариант на регулацията. Те например настояваха да отпадне изключението от закона за системите за ИИ, пуснати на пазара, въведени в експлоатация или използвани за целите на „националната сигурност“. Това обаче не се случи. В началото на декември след преговори, които продължиха повече от денонощие, политиците на ЕС намериха споразумение за рамката на закона.

Законът за ИИ включва списък със забранени приложения, които са неприемлив риск, като манипулативни техники, системи, използващи уязвимости, и социално оценяване. Евродепутатите добавиха бази данни, базирани на групово изтриване на изображения на лица като Clearview AI. Също така ще има

забрана за разпознаването на емоции на работното място

и в образователните институции, с предупреждение от съображения за безопасност, предназначени да разпознават, ако например шофьор заспи.

Беше въведена забрана на полицейски софтуер за оценка на риска на дадено лице за извършване на бъдещи престъпления въз основа на личните му черти.

По настояване на европейските правителства парламентът отмени забраната за използване на дистанционна биометрична идентификация в реално време в замяна на някои тесни изключения от правоприлагащите органи – за предотвратяване на терористични атаки или локализиране на жертви или заподозрени в предварително определен списък с тежки престъпления.

Последващото използване на тази технология ще има подобен режим, но с по-малко строги изисквания. Евродепутатите настояха тези изключения да се прилагат само когато са строго необходими въз основа на националното законодателство и предварително разрешение от независим орган. Комисията трябва да наблюдава потенциалните злоупотреби.

Депутатите настояха, че забраните не трябва да се прилагат само за системи, използвани в рамките на Съюза, но също така да попречат на базираните в ЕС компании да продават тези забранени приложения в чужбина. Тази забрана за износ обаче не беше запазена, тъй като беше счетено, че няма достатъчно правно основание

Регламентът за ИИ включва списък със случаи на употреба, за които се смята, че са изложени на

значителен риск да навредят на безопасността и основните права

на хората. Такива области са образование, заетост, критична инфраструктура, обществени услуги, правоприлагане, граничен контрол и правораздаване.

Административните глоби се определят като минимална сума или процент от годишния глобален оборот на компанията, ако последният е по-висок.

За най-тежките нарушения на забранените приложения глобите могат да достигнат до 7% или 35 милиона евро, 3% или 15 милиона евро за нарушения на задълженията на доставчиците на системи и модели и 1,5% за непредоставяне на точна информация.

„Както обикновено, технологията изпреварва правната регулация и има има рискове“, коментира пред „Сега“ адвокат Екимджиев. Според него обаче рисковете биха били още по-големи, ако още преди да сме опознали достатъчно добре изкуствения интелект, да наложим твърде строги рамки, които да ограничат навлизането му в живота.

Адвокатът сравнява ситуацията с навлизането на интернет преди 30 години и огромните възможности, които той даде за преформатиране на различни сфери от живота. ИИ може да засегне сфери от личния живот до авторските права. Въпросът е не само правен, но и философски, и етичен.

„Регулация ще се намери, но на принципа на проба-грешка. Правят се опити на ниво европейско право, но те не могат да са всеобхватни и детайлизирани и затова, когато възникнат правозащитни проблеми, те ще бъдат решавани на база на принципи на правото и търсене на аналогии в подобни случаи“, смята Екимджиев. По думите му юристите, които не страдат от догматично разбиране за правото и са високо ерудирани, това няма да е непреодолимо предизвикателство.

Столетия и хилядолетия

човек е бил обект на пропаганда, най-често от страна на държавите,

откакто съществуват идеологии. Но винаги някак си е могъл да се противопостави, ако има в главата си база, информация, образование, той не е бил само пасивен обект. Сега се получава нещо качествено ново, през мобилните ни устройства ИИ може да изгради много точен наш профил през информацията какво четем, къде се движим, какво си купуваме. Това профилиране може да оформи политически и електорален профил.

Много е вероятно вашият мобилен телефон да знае преди вас, ако имате нетрадиционни сексуални предпочитания, цитира Екимджиев Ювал Харари („21 урока за 21 век“).

Юристът посочва още, че до избора на Доналд Тръмп за президент на САЩ, както и до Брекзит се е стигнало точно в резултат на обработване на такива данни от съответните политически сили. От тази гледна точка е изключително важно да не се създават ненужни бюрократични спънки за развитието на ИИ, който може да е изключително полезен. „Но трябва да бъдем много внимателни, за да не започне ИИ да доминира над естествения, за да не изпуснем добрия дух от бутилката“, казва Екимджиев. Той сравни ИИ с атомната енергия – може да се ползва за добро, но може да бъде и разрушителна.

Друг правозащитник – адвокат Александър Кашъмов, признава, че по темата за ИИ е консервативен. Той казва, че използването на новите технологични възможности винаги минава под знака на подобряване на икономическото положение на хората. Но ако позволим с това да се ограничават права, всъщност

работим против човека и цивилизацията

Може да ограничим печалбата. Но е важно хората да са свободни и да бъдат оценявани справедливо, посочва той.

И дава за пример оценките, които се правят в момента предимно в сферата на кредитите – пускат профила на човека в системата и тя „изплюва“ дали е надежден или не. А винаги, когато се правят такива оценки, хората са изложени на риск. „Всеки може да се досети колко сериозни стават нещата, ако се изправим през съд, който се председателства от изкуствен интелект“, казва Кашъмов и допълва, че силно се надява, че човечеството няма да стигне до такава степен на оглупяване. „Правораздаването трябва да е сфера, в която ИИ да навлезе накрая или изобщо да не навлиза“, смята адвокатът.

Той е убеден, че трябва да се направи оценка на ползите и рисковете от ИИ от гледна точка на човешките правата. „Има смисъл да бъдат квалифицирани и степенувани възможностите за използване на ИИ в различни области“, казва той. И вижда приложението му в медицината, например. Или в образованието, стига да не бъде оставен да е единственият учител.

Най-големият проблем е, че

ИИ не носи отговорност за действията си.

Това е, което отличава човешкото общество.

„Където се вземат предвид повече фактори, където има нужда от многофакторно мислене, там трябва да оставим за господар човека“, убеден е Кашъмов. Според него регулациите на ИИ трябва да следват точно този принцип.

В момента, според него, наченки на по-сериозна регулация има в регламента за защита на личните данни (GDPR). Администраторът на лични данни е длъжен да информира субекта, ако той бива оценяван от ИИ. „В такъв случай трябва да имаме права и възможност да оспорим решението пред човешка мисъл“, обяснява Кашъмов.

„Правото да знаеш, че ИИ е взел решението за теб ще бъде от съществено значение, за да се противопоставим на някаква утопична диктатура на машините“, допълни той.

Пред такъв нов Голиат, Давид, като еманацията на човека, трябва да има своите шансове.

„Ако утре всички се окажем пред казуса, че е подкопана идеята за справедливост в световен мащаб, това ще е много по-голям проблем от това, че гладът, например, не е спрян толкова бързо, колкото бихме искали“, обобщи Кашъмов.

И друг юрист правозащитник – Надя Шабани, която е директор на Българския център за нестопанско право, също се опасява, че покрай предимствата на ИИ, ни дебнат и старите рискове. Например за маргинализиране и дискриминация на определени групи. Затова и при регулацията на ИИ трябва да се създадат гаранции, че тези пороци няма да се мултиплицират.

„Сложното на внедряването му е, че той от една страна създава невероятни предимства, но покрай тях може да се окаже, че нямаме достатъчно проверки дали решенията за нас се вземат безпристрастно или ако не сме доволни, дали можем да се оплачем и достатъчно бързо да потърсим защита“, казва Шабани.

Със сигурност по-слабите,

необразованите, бедните, различните са по-застрашени да станат жертва

на отрицателните последици от използването на ИИ. Като цяло те ще имат и по-труден достъп до ресурсите му, което още повече ще задълбочи различията.

Тя също е на мнение, че има сфери от живота, където ИИ не трябва да бъде допускан. Например – правораздаването. Това не означава, че професията не може да използва ИИ – например, за да обработва големи бази данни. Съдът обаче се води не само от закона, а и от съвестта си – нещо, което ИИ няма. Колкото до образованието, Шабани смята, че инвестициите в тази сфера трябва да са насочени към това да се обучаваме (всички, не само децата) как да използваме ИИ и така да ставаме функционално по-грамотни и адаптивни.

„Не се страхувам, че машините ще ни превземат. Но като граждански активист мисля за заплахите за правата. Не можем да оставим навлизането на технологиите да се случва на принципа на естествения подбор. То ще доведе до ощетяване на определени групи и индивиди. В модерната държава не е важно да оцелее всеки един от нас поотделно, а да се грижим един зад друг“, обобщава тя.

Модерният свят е модерен и заради това, че мислим за защитата си и си даваме гаранции за общо благоденствие. Ако не поставим това като цел, страданията, които имаме в извънтехнологичния свят – дискриминация, ограничаване на правата на човека, ще ги видим десетократно в дигиталния свят. Шабани предупреждава, че не трябва да повтаряме грешките със социалните мрежи, защото вече видяхме как чрез тях се развиват политически сценарии.

Тя дава пример как и сега може да се обжалва, ако социалните мрежи свалят даден пост, например. Но въпреки обжалването, накрая потребителят не получава информация кой е взел решението. Кампанията на БЦНП например за по-голяма прозрачност на сайта на Народното събрание е забранена от „Мета“ с обяснението, че се прави от политически играч, което не е вярно. Докато политически играчи правят каквото искат из Фейсбук и дезинформират без последици.

Затова и Шабани е за стриктната регулация като правата на човека трябва да са и рамката на тази регулация. Решенията на ИИ трябва да могат да се обжалват пред човек и да могат да се ревизират от човек.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?







Продължи да четеш

КОСМОС

В черепа на Наполеон Бонапарт е открит микрочип





Заглавието е сензационно, но съдържанието е малко по-различно и доста вероятно:

Френският учен Антоан Льофевр открива в черепа на великия император Наполеон Бонапарт метална плоча с остри ръбове, чийто диаметър не надвишава един сантиметър.

Според него обектът наподобява част от някакъв електронен механизъм. Льофевр смята, че целта му е да повиши интелектуалните способности на Наполеон.

Поразителната находка е открита случайно.

Изследователят работи върху изучаване на ексхумираните останки на Наполеон, за да определи физиологичните причини за ниския ръст на императора – ръстът на Наполеон е под 160 сантиметра. Льофевр получава специална правителствена субсидия от 90 000 долара за извършване на своите изследователски дейности.

Изследвайки вътрешната повърхност на черепа, изведнъж ученият усеща лека издутина под ръката си. Той взима силна лупа, за да разгледа по-добре какво е това и за своя изненада вижда метален предмет, покрит наполовина с костна тъкан. Откритието напомня на Льофевр за микрочип, използван в електронни устройства.

Подробно изследване на чуждото тяло показва, че то е своеобразен предавател на електрически импулси в сърцето и мозъка. Според учения „импулси от този вид могат драматично да увеличат способността на мозъка да решава сложни интелектуални проблеми“. Той предполага, че „този метален предмет е бил поставен в черепа на Наполеон, когато е бил още малък“. Това заключение идва от значителния слой костна тъкан обвиваща чуждото тяло.

Появяват се различни теории, една от които е, че чипът в главата на Бонапарт е сложен от представители на извънземна цивилизация, които пристигат на Земята и проникват на територията на Франция, обхваната от революцията.

Льофевр смята, че причината може да е желанието да се повлияе на хода на историческите събития на нашата планета. Ученият установява, че тази операция най-вероятно може да е извършена през 1794 г. По това време бъдещият император изчезва за няколко дни и никой от обкръжението му не знае къде се намира. По-късно Наполеон казва, че е „прекарал тези мистериозни няколко дни в затвора и след това е бил освободен“.

Въпреки това, няма документални доказателства в подкрепа на тази информация. Льофевр вярва, че именно в онези дни извънземните са направили операция на Наполеон, като са въвели стимулатор в мозъка му.

За доказателство за тази операция изследователят посочва известния навик на императора периодично да слага ръка на сърцето си, въпреки, че той не е страдал от никакви сърдечни заболявания. Освен това Бонапарт притежава изключително добро здраве и физическа издръжливост.

Възможно е периодично Бонапарт да изпитвал ускорен пулс поради сигнали, изпращани от симулатора. Друго очевидно доказателство за тази теория е рязкото нарастване на военните способности на бъдещия император, благодарение на което той си спечелва славата на блестящ командир. Говори се, че преди мистериозното си изчезване Бонапарт не е показвал толкова изключителни способности.

Негова заслуга е военната операция за освобождаване на пристанището Тула през 1793 г. След тази битка той е повишен в чин бригаден генерал. Въпреки, че в този конкретен случай не е толкова необходим изключителен военен талант, военните му постижения след 1794 г. карат експертите да се учудват и да наричат ​​успехите му „военно чудо“.

Италианската кампания от 1796 г. – 1799 г. демонстрира таланта му в най-голяма степен – малка армия от гладни полуоблечени войници успява да спечели няколко блестящи победи подред, въпреки, че са значително по-малко от врага по отношение на численост и оръжия. Решаваща роля изиграва изявената способност на командира да пресмята действията на бойното поле двадесет хода напред, както своите, така и тези на врага.

Започвайки от 1810 г., тези “суперсили” на Наполеон постепенно започват да отслабват все повече и повече. Може би това се дължи на факта, че микрочипът започна да се проваля. Възможно е също тези, които са го въвели в мозъка на Наполеон, да са решили, че мисията му вече е изпълнена и са спрели да изпращат същите импулси.

Антоан Льофевр е сигурен, че представители на извънземна цивилизация се намесват в хода на събитията през човешката история, оказвайки влияние върху развитието на човешкото общество.

EXPRESS TV

* * *

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА







Продължи да четеш

БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРИЯпреди 18 часа

Списание „TIME” с цяла страница за ТЕЦ „Бобов дол”

Там, където другите виждат заплахи, Любомир Спасов вижда възможности Световноизвестното американско списание „TIME” публикува обширен материал за ТЕЦ „Бобов дол”,...

БЪЛГАРИЯпреди 5 дни

Лъжеца Василев открадна парите на АЕЦ „Козлодуй“, за да теглим 3 млрд. лв. заем от САЩ за строежа на 7-и блок

Каримански: Асен Васлев взе дивидента на АЕЦ „Козлодуй“, за да теглим 3 млрд. лв. заем от САЩ за строежа на...

БЪЛГАРИЯпреди 1 седмица

Готвят Борисов за президент, а Пеевски за премиер!

Планът е Пеевски да стане премиер и да пенсионират Борисов като президент. Това разкри доскорошният им партньор Асен Василев –...

БЪЛГАРИЯпреди 1 седмица

Хората са ужасени от експлозия на цените при въвеждането на еврото

Манолова: Хората са ужасени от експлозия на цените при въвеждането на еврото. Правим комисия „Антиспекула“ в НС „Измамника Борисов предизвика...

БЪЛГАРИЯпреди 1 седмица

Безумната „зелена“ политика се оказа „зелен“ рекет!

Валентин Иванов – Кардамски: Безумната „зелена“ политика се оказа „зелен“ рекет! „Зелената“ политика е абсолютно безумна и се оказа „зелен“...

ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКАпреди 2 дни

Лена Бориславова с бижу колкото 10 пенсии, Линда Петкова с чанти за 5 бона

Мая Манолова носи на гърба си връхни дрехи, дело на модните гиганти „Александър Уанг“ и „Монклер“ С тоалети за десетки...

ПОЛИТИКАпреди 2 дни

Гърция оттегля подкрепата си за РСМ

Гърция ще оттегли подкрепата си за асоцииране на Северна Македония към Европейския съюз. Това обяви гръцкият премиер Кириакос Мицотакис. Той...

ПОЛИТИКАпреди 2 дни

Христо Иванов гони учредители на “Да, България”

Лидерът на партията се разправя със съпаратийците си, които го критикуват в авторитаризъм Страховит залп срещу лидера на „Да, България”...

ПОЛИТИКАпреди 2 дни

ДеБилите и ПиПитата си „бият шутове“

ДБ бие шута на ПП? След изборите ни чака кабинет от тези партии Според Първан Симеонов Кирил Петков и компания...

ПОЛИТИКАпреди 2 дни

Неофашистите в Съветът на ЕС забраниха руски държавни медии

Неофашистите в Съветът на ЕС забраниха руски държавни медии. Захарова: Подготвяме отговор! Неофашисткият Съветът на ЕС реши да спре излъчването...

СКАНДАЛ

СКАНДАЛпреди 16 часа

Кирил Наркото пак излъга, този път, че се от кампанията, имал НСО заради заплаха

Кирил Наркото пак излъга, този път, че се от кампанията, имал НСО заради заплаха Той призна и за пътен инцидент...

СКАНДАЛпреди един ден

Голямото прокурорско пране продължава: Продажния Сарафов смачка всички разклонения на Барселонагейт

Не е ясно какви са мотивите на корумпираните прокурори Светослав Милушев и Магдалена Николова да смачкат и това досъдебно производство...

СКАНДАЛпреди един ден

Явор Божанков финансиран от Димитър Бизона, свързан Боби Перуката, Камен Куката и Маджо

Кой е Димитър Бизона? Баровецът с пищова – авер на ПП депутата Явор Божанков, свързан Боби Перуката, Камен Куката и...

СКАНДАЛпреди 4 дни

Западни политици заплашат съдии от Международния наказателен съд

Върховният представител на ЕС за външната политика и сигурността Жозеп Борел каза, че няколко европейски държави са се опитали да...

СКАНДАЛпреди 5 дни

Терзиев, ти си тотален кретен!

Карбовски: Терзиев, ти си тотален кретен! На „Патриарха“ е задръстено, целият център е задръстен „Не е редно да се говорят...

СВЯТ

СВЯТпреди 24 часа

Румъния, Молдова и България се измъкват от контрола на САЩ! Сбогом Байдън!

Колкото по-малко време остава до президентските избори в САЩ, толкова по-трудно е за администрацията на Джо Байдън да гарантира лоялността...

СВЯТпреди 2 дни

Противопоставянето между Русия и Запада е в разгара си!

Острата фаза на външнополитическото противопоставяне между Русия и Запада е в разгара си. Това заяви руският външен министър Сергей Лавров...

СВЯТпреди 3 дни

Съдят истеричната вещица от Брюксел

Обвиненията са сериозни. Ще дадат под съд ръководството на ЕС Предстоят рокади във властовите структури на ЕС. Не става въпрос...

СВЯТпреди 3 дни

Руската армия напредва. Тази слабост не е наша, а на западния свят

Зеленски: Руската армия напредва. Тази слабост не е наша, а на западния свят Русия напредва в Украйна като увеличава въздушните...

СВЯТпреди 3 дни

Байдън наложи 100% мито на китайските електромобили, които не се продават в САЩ

Байдън наложи мито на китайските електромобили в САЩ. Добре, но в САЩ не се продават китайски електромобили Според съобщенията администрацията...

Слушайте Радио

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимки на нашия месинджър и ще бъде своевременно публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Facebook Pagelike Widget

Най четени